Ile wynosi kredyt odnawialny?

2 grudnia 2018

ANALIZY

Polskie (i nie tylko) banki oferują swoim klientom wiele rodzajów kredytów. Niektóre z nich uzależnione są od jasno określonego przeznaczenia, inne od potrzeb oraz możliwości klientów. Wśród wszystkich świadczeń finansowych wyróżnia się zwłaszcza tak zwany kredyt odnawialny, który dla wielu osób okazuje się najlepszym z możliwych rozwiązań.

Tego typu kredyt jest dosyć specyficzny, ponieważ jego wysokość jest bezpośrednio związana z zarobkami klienta danego banku. Jeśli posiada on konto oszczędnościowe i często z niego korzysta, nie ma sensu obawiać się, że bank odmówi nam pożyczenia pieniędzy. Oczywiście, konieczne jest również wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej (sprawdź zdolność kredytową online na informacjakredytowa.com). Ma ona bowiem stanowić swoiste zabezpieczenie. Bank wyliczając zdolność, gwarantuje sobie, że klient będzie w stanie spłacać comiesięczne raty wraz z odsetkami. Zastanówmy się jednak, dlaczego wysokość kredytu odnawialnego jest uzależniona od stałych zarobków. Jak to działa?

Otóż, starając się o kredyt jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz wszystkich źródłach dochodu. Nie możemy tego zataić, inaczej starania o pieniądze okażą się zupełnie bezsensowne. Po przedstawieniu dokładnych dochodów, analitycy finansowi zapoznają się z kwotą naszej wypłaty. Wówczas, na ten podstawie wyliczają sumę, jaka mogą przekazać wnioskodawcy. Ogólna wysokość kredytu może wynieść maksymalnie 9-krotność comiesięcznej pensja. Łatwo zatem obliczyć, jaką kwotę otrzymamy. W przypadku zarobków wynoszących dwa tysiące, maksymalnie bank pożyczy nam szesnaście. Taka kwota może wydawać nam się niewielka, ale czasem wystarcza, aby spełnić podstawowe potrzeby. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których bardzo szybko potrzebujemy pieniędzy. Mimo iż przykładowy kredyt odnawialny nie jest zbyt wysoki, czasami jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

About Justyna Markowska

Justyna Markowska, 25 lat, absolwentka WSZ w Częstochowie, pasjonatka finansów i nowoczesnych technologii, od 2 lat starszy team leader w Grupie Altberger.

View all posts by Justyna Markowska
Kredyty hipoteczne Open Finance

Comments are closed.