Jak sprzedać mieszkanie drożej?

4 maja 2016

ANALIZY

Każdy kto ma w planach sprzedaż mieszkania, chciałby na nim zarobić, to nic dziwnego. Czasami wystarczy kilka prostych trików, aby zwiększyć wartość nieruchomości – jak to zrobić?

Porządek

Być może zabrzmi to banalnie, ale prawda jest taka, że gruntowne porządki potrafią odmienić wnętrze nie do poznania. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego warto postarać się o to, aby mieszkanie było czyste, jasne i przestronne. Jeżeli pomieszczenia są małe, można posłużyć się kilkoma trikami, które optycznie je powiększą. Warto stawiać na jasne barwy, zbędne meble najlepiej wynieść do piwnicy – zagracone mieszkanie nie zrobi dobrego wrażenia, poza tym wyda się mniejsze. Nawet jeżeli wyposażenie typu umywalka, zlew, wanna czy miska wc są stare, doprowadzone do porządku będą wyglądać dużo lepiej. Dla uzyskania lepszego efektu, można zdecydować się na wymianę baterii umywalkowych, nie jest to droga inwestycja, a łazienka wygląda dzięki temu bardziej nowocześnie.

Minimalizm

Każdy kto decyduje się na zakup mieszkania w pierwszej kolejności bierze pod uwagę metraż. Oczywiście nie mamy na to, zbyt dużego wpływu, ale mieszkanie można przecież urządzić tak, aby wydawało się bardziej przestronne. Wystarczy zastosować się do kilku zasad. Po pierwszy ściany powinny mieć jasne, stonowane kolory, a każda rzecz musi mieć swoje miejsce, tak więc pozbądźmy się z niego zbędnych bibelotów. Jeżeli jeszcze w nim zamieszkujemy, pamiętajmy, aby przed wizytą osób zainteresowanych naszą ofertą pozbyć się z pola widzenia sprzętów codziennego użytku. Mieszkanie powinno dawać wrażenie uniwersalności, najlepiej, żeby oglądający od razu poczuli się jak w domu.

Dobre zdjęcia

To, czy ktoś zainteresuje się naszym mieszkaniem, w dużej mierze będzie zależeć od zdjęć, jakie umieścimy w ogłoszeniu. Postarajmy się, aby były to fotografie dobrej jakości, najlepiej wykonywać je z rogów pomieszczeń od góry, wtedy pomieszczenia będą wydawać się bardziej przestronne. Jeżeli nie mamy odpowiednich zdolności lub ogranicza nas czas, można zdecydować się na współpracę z firmą zajmującą się home stagingiem, czyli przygotowaniem mieszkań na sprzedaż.

About Justyna Markowska

Justyna Markowska, 25 lat, absolwentka WSZ w Częstochowie, pasjonatka finansów i nowoczesnych technologii, od 2 lat starszy team leader w Grupie Altberger.

View all posts by Justyna Markowska
Kredyty hipoteczne Open Finance

Comments are closed.