Jak szybko założyć konto w banku?

3 kwietnia 2018

PORADNIKI

Konto osobiste posiada obecnie naprawdę wielu Polaków. Doceniają oni zalety płacenia kartą i dokonywania szybkich przelewów. Oferty banków są tak szerokie, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie najbardziej odpowiadającą sobie propozycje. Nigdy bowiem nie jest za późno na założenie konta, a doradcy finansowi wręcz do tego zachęcają. Na szczęście nie jest to operacja ani trudna, ani czasochłonna.

Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Stanowi on bowiem potwierdzenie naszej tożsamości. Czasami zdarza się, że poszczególne banki proszą o jeszcze jeden, dodatkowy dokument, na przykład prawo jazdy, ale zdarza się to stosunkowo rzadko. Na podstawie dowodu osobistego zakłada się konto. Współpracuje się tu ze zwyczajnym pracownikiem banku, nie potrzeba żadnych analityków finansowych. Tak naprawdę wszystkie formalności trwają bardzo krótko, spisanie umowy zabiera maksymalnie kilkanaście minut.

Należy jednak pamiętać, że założenie rachunku oszczędnościowego (sprawdź najtańsze rachunki oszczędnościowe) wiąże się z konkretną decyzją. Jest ona uzależniona przede wszystkim od ilości ofert, jakie prezentują nam banki. Okazuje się bowiem, że istnieją różnego rodzaju konta bankowe i trzeba się na jakieś zdecydować. Niektóre przeznaczone są dla studentów, inne zaś powinni zakładać ludzie ze stosunkowo wysokimi miesięcznymi dochodami. Ta decyzja jest ważna, powinniśmy też zainteresować się wszystkimi kosztami, jakie przyjdzie nam płacić za prowadzenie konto.

W tym momencie warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że brak dowodu osobistego wcale nie musi dyskwalifikować nas jako potencjalnych klientów. Istnieją bowiem tak zwane konta młodzieżowe, przeznaczone dla młodzieży uczącej się. W takich sytuacjach decyzje podejmują przede wszystkim rodzicie lub opiekunowie i to oni biorą za wszystko odpowiedzialność.

About Justyna Markowska

Justyna Markowska, 25 lat, absolwentka WSZ w Częstochowie, pasjonatka finansów i nowoczesnych technologii, od 2 lat starszy team leader w Grupie Altberger.

View all posts by Justyna Markowska
Kredyty hipoteczne Open Finance

Comments are closed.